O SimpleSite

Od lokalnej perspektywy do globalnej firmy dzięki rozwojowi wpisanemu w DNA

Firma SimpleSite została założona w 2003 roku w Danii przez dwóch braci Mortena and Jacoba Elk. Ich wizja polegała na tym, aby stworzyć najbardziej praktyczne i najłatwiejsze w użyciu oprogramowanie do tworzenia stron internetowych na rynku. Wykorzystali oni prostą koncepcję opartą na zasadach "lean business", aby stworzyć wartość i możliwości dla "przeciętnego Kowalskiego i Kowalskiej", użytkowników o niewielkim doświadczeniu, którzy mogliby odnieść korzyść z opublikowania swych osobistych i zawodowych projektów.

Dzięki naukowemu podejściu do danych, solidnemu doświadczeniu w tworzeniu aplikacji metodą agile i koncepcji o agile i godnej pozazdroszczenia koncepcji skalowalności, duńska grupa docelowa wkrótce zmieniła się w międzynarodową. Zaledwie po roku od rozpoczęcia działalności, firma SimpleSite uruchomiła stronę w języku angielskim, skierowaną do odbiorców amerykańskich. Dzięki konsekwentnemu skupieniu się na komforcie obsługi i nieugiętemu zaangażowaniu w zasady "lean business", firma SimpleSite stała się książkowym przykładem ekspansji na rynki zagraniczne, którym jest obecnie.

W roku 2012 SimpleSite otrzymała dofinansowanie tzw. “Seria A” w wysokości 1.7 miliona Euro. Celem było przyspieszenie wzrostu firmy na rynku międzynarodowym. Za inwestycją stoi przedsiębiorca z branży IT Kaare Danielsen, którego portal Jobindex jest największą w Danii bazą ofert pracy.

Dzięki szybkiej ekspansji międzynarodowej lokalne wersje językowe dostępne są w całej Skandynawii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Austrii, Luksemburgu, Anglii, USA, Polsce, Czechach, Grecji, Turcji, Portugalii, Brazylii, Kanadzie, Rosji, Indonezji i Malezji, i w szeregu innych krajów – trwają prace nad kolejnymi wersjami językowymi.

W roku 2015, firma SimpleSite dokonała zmiany modelu biznesowego z Premium na Freemium, umożliwiając użytkownikom na całym świecie korzystanie z całkowicie darmowych stron internetowych. Obecnie co miesiąc 400.000 nowych użytkowników tworzy strony SimpleSite a na całym świecie już ponad 20 milionów osób stworzyło swoje strony internetowe SimpleSite.

Obroty firmy przekraczają 10 mln Euro. Spółka posiada szybko rosnącą bazę kliencką obejmującą ponad 95 000 użytkowników z całego świata. Na rok 2017 przyjęto ambitny plan dalszego rozwoju.

Nastawienie

Idea komfortu użytkowania leży u podstaw wszystkiego co robimy. Naszym ideałem nie jest doskonałość lecz raczej zabawa. Używanie naszych produktów powinno być jak zabawa – powinno być łatwe, ekscytujące i rozwijające. Jest to coś zajmującego i kształcącego, a to samo można powiedzieć o pracy u nas.

Kultywujemy kulturę, w której rozwija się kreatywność, a specjalistyczne umiejętności są mile widziane. W zarządzie mamy dwóch fizyków a modele rozwoju zgodne z metodą "agile", wiedza i inteligencja są dla nas chlebem powszednim. Wyznaczamy wysokie standardy akademickie, ale pracujemy jako zespół przyjaciół.

Wierzymy, że dzięki stawianiu wyzwań praca staje się zabawą, oraz że rozwój i wzrost stanowią cele same w sobie. Dane leżą nam na sercu, a myślimy o komforcie używania. Właśnie tak pracujemy.