SEO

Tips for a great blog

Co robić aby Twoja strona internetowa pojawiała się wyszukiwarkachTeraz, gdy już założyłeś własną stronę internetową oczywiście chciałbyś aby była ona szybko odnajdywana w wyszukiwarkach takich jak Google czy Bing - najlepiej na pozycji numer jeden! Być może próbowałeś już wpisać nazwę swojej strony internetowej, aby zobaczyć, czy pojawi się w wynikach wyszukiwania. (Nie masz jeszcze strony internetowej? Stwórz je w zaledwie kilku prostych krokach!)

Nie zniechęcaj się jeżeli nie odnalazłeś swojej strony internetowej w w wyszukiwarce! Niestety Twoja strona internetowa nie pojawi się w wynikach wyszukiwania od razu. Twoja strona internetowa jest w trybie online, ale nie została jeszcze zarejestrowana przez wyszukiwarki. Wpisz swój adres URL (na przykład:. Www.mojastrona.com lub www.mojanazwa.com SimpleSite.pl) bezpośrednio w pasku adresu przeglądarki zamiast w Google albo Bing, a Twoja strona internetowa pojawi się na ekranie.

Uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach(pokazanie się na pierwszych stronach w wyszukiwarce) wymaga sporo pracy i cierpliwości. Technika SEO- czyli optymalizacja wyników wyszukiwania w internecie składa się z wielu wytycznych i taktyk pozwalających na wysokie pozycjonowanie strony w procesie wyszukiwania. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu technik SEO, można pozytywnie wpłynąć, na to jakie miejsce zajmie strona w wynikach wyszukiwania.

Im bardziej Twoja strona wykorzysta wytyczne znane jako czynniki rankingu tym wyższa będzie pozycja Twojej strony po wpisaniu jej do wyszukiwarki. Profesjonaliści pracujący w marketingu internetowym wyróżniają 200 czynników, z których korzysta np. Google. Warto przeczytać podaną listę jeśli chce się wiedzieć więcej o 200 czynnikach w algorytmie pozycjonującym strony wykorzystywanym przez np przez Google.

Nasz serwis SimpleSite chciałby, także w paru prostych wskazówkach przedstawić naszym użytkownikom kilka podstawowych porad SEO, które można natychmiast zastosować na swoich stronach internetowych. Te wskazówki nie gwarantują pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwarek, ale pomogą stronie być szybciej zauważoną przez Google i Bing i podwyższą szansę na wyższą pozycję strony.

Używaj słów kluczy na swojej stronie internetowej

Kiedy szukasz czegoś w internecie i korzystasz z wyszukiwarki wpisujesz słowa związane z danym tematem. Wyrazy, które wpisujesz są powszechnie znane jako słowa klucze albo kluczowe frazy. Dlatego ważne jest wykorzystywanie tych słów lub fraz przy optymalizowaniu swojej strony. Jak myślisz, jakich kluczowych słów będą używać ludzie, aby znaleźć temat, produkt lub usługę chcąc odnaleźć odpowiednią stronę? Wykorzystaj tytuły menu, tytuły podstron i tekst, aby pomóc wyszukiwarkom dowiedzieć się, o czym jest Twoja strona. Im Twoja strona jest bardziej zgodna z tematem, tym masz większe szanse, aby Twoja strona była wyżej w wyszukiwarce. Należy jednak bardzo uważać, aby nie przesadzić! Powtarzanie zbyt wiele razy słów kluczowych na swojej stronie jest również znane jako spamming i jest postrzegane jako oszustwo. Jeżeli Google i Bing przyłapią kogoś na tej praktyce, mogą ukarać Twoją stronę zaniżając znacznie jej pozycję w rankingu (np. strona znajdzie się dalej niż na 10 podstronie w wyszukiwarkach albo jeszcze niżej). W najgorszym wypadku Twoja strona może zostać usunięta przez wyszukiwarki.

Używaj słów kluczowych tylko tam gdzie wydaje się to naturalne. Dobrym pomysłem jest użycie ich w tytułach podstron, a także wymienienie ich raz lub dwa razy w tekście. Spróbuj używać także synonimów, ponieważ algorytm wyszukiwarek znajdzie ich powiązanie z tematem.

Zastanów się nad nazwą domeny

Jeśli planujesz rejestrację nazwy domeny na swojej stronie internetowej spróbuj, aby była krótka i łatwa do zapamiętania. Wyszukiwarki pozycjonują wyżej domeny, które są krótkie i związane z tematem strony. Wiek domeny jest również czynnikiem w SEO. Oznacza to, że podczas rejestracji nazwy domeny jest ona całkowicie nowa i nie ma silnej pozycji. Im starsza domena, tym ma lepszą pozycję na na rynku internetowym, ponieważ tym dłużej znajduje się w bazie danych wyszukiwarek.

Dlatego jeśli posiadasz już nazwę domeny, zalecamy Ci przenieść ją do Twojej nowej strony, którą założyłeś u nas. Ta sama zasada dotyczy stron internetowych. Im dłużej strona jest aktywna w internecie tym ma lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Możesz też rozważyć umieszczenie słów kluczowych w nazwie domeny. Jest to kolejny sposób, aby zasygnalizować trafność Twojej strony internetowej dla wyszukiwarek.

Wyszukiwarki szczególną uwagę zwracają na strony, które polecane przez inne strony internetowej o podobnej tematyce. Pomyśl o każdym linku do swojej strony, jako głosie na tak! Każdy link mówi wyszukiwarkom, "Hej, ta strona jest interesująca i istotna! Być może należy dać jej wyższą pozycję w wyszukiwarkach.” Ale to nie znaczy, że im więcej linków tym lepiej. Na przykład umieszczenie przez Ciebie linku do Twojej strony na blogach i forach nie będzie przez wyszukiwarki uznawane za równie istotne jak jedno polecenie przez stronę o podobnej tematyce. W linkach promujących Twoją stronę chodzi o jakość, a nie o ilość.

Nawet jeśli Twoja strona jest całkowicie nowa, to może zyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce dzięki właściwym poleceniom. Spróbuj znaleźć ludzi piszących na podobne tematy, oferujących podobne usługi lub produkty i sprawdzić, czy nie byliby zainteresowani podzieleniem się linkiem do Twojej strony. Zapytaj także znajomych i rodzinę czy mogą umieścić link do Twojej strony na ich stronach i portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter itp. Bycie zauważonym przez media społecznościowe może być również korzystne dla rankingu w Google. W tym celu możesz skorzystać z naszej opcji podzielenia się swoją stroną internetową na Facebooku, Twitterze i Google Plus- wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonkę znajdującą się na Twojej stronie.

SEO to nie jest fizyka kwantowa, ale wymaga ciągłej pracy

Powyższe wskazówki powinny pomóc Ci podwyższyć miejsce, jakie zajmie Twoja strona internetowa w wyszukiwarkach. Pamiętaj jednak, że nasze rady są bardzo podstawowe, a SEO to temat rzeka.

Wyniki wyszukiwania zależą także od tego, jak wiele innych stron internetowych jest podobnych do Twojej, od tego, co oferujesz, kiedy strona została założona, a także jak często ją aktualizujesz. Wyszukiwarki stale aktualizują swoje bazy danych i dodają nowe strony. Twoja strona może być na pierwszych miejscach w wyszukiwarce, a następnie spaść na drugą lub trzecią podstronę następnego dnia.

SEO wymaga ciągłej pracy i dbania aby treści były aktualne i wysokiej jakości. Należy mieć świadomość, że SEO nie daje natychmiastowych wyników- może potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy, zanim zobaczysz rezultaty. Jeśli jednak systematycznie będziesz udoskonalał swoją stronę, stosując się do powyższych wskazówek, na pewno poprawisz swoje miejsce w wyszukiwarce.