Promuj się

Get More Traffic

5 prostych sposobów, aby zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej

Wybrałeś już nazwę swojej strony internetowej, piękny wzór i dodałeś treści. Teraz nadszedł czas, aby podzielić się nią z resztą świata! Oto 5 prostych i przynoszących szybkie rezultaty trików, które pomogą jak największej liczbie osób odnaleźć oraz odwiedzić Twoją stronę internetową. Nie masz jeszcze strony internetowej? Stwórz je w zaledwie kilku prostych krokach!1. Upewnij się, że wyszukiwarki będą wiedziały gdzie cię znaleźć

Search Engine

Google może potrzebować kilku tygodni, aby znaleźć i zarejestrować Twoją stronę. Możesz zaoszczędzić trochę czasu samemu składając URL swojej strony internetowej. Adres URL to Twój adres internetowy, na przykład http://www.yourname.com lub http://yourname.SimpleSite.pl. Swój adres URL możesz znaleźć na pasku adresu, gdy jesteś na swojej stronie internetowej. Możesz przesłać swój adres URL do innych wyszukiwarek jak Bing i Yahoo.

Wskazówka bonusowa: skorzystaj z katalogów i polecanych stron.

Dobrym pomysłem, aby zwiększyć ruch na swojej stronie jest zapisanie się do w katalogu stron. Taki wpis może mieć pozytywny wpływ na ranking w wyszukiwarkach.

Polecamy także stronę StumbleUpon, która istnieje wyłącznie w celu dopasowania zainteresowań ludzi do stron internetowych. Jeśli Twoja strona jest poświęcona tematowi, który nawiązuje do zainteresowań innych ludzi warto zarejestrować się w StumbleUpon.


2. Wykorzystaj adresy maili ze swojej skrzynki pocztowej

Use your email address book

Wykorzystanie emaili ze swojej skrzynki pocztowej to świetny sposób na zwiększenie ruchu na swojej stronie. Ilu jeszcze Twoich znajomych i przyjaciół nie wie o Twojej stronie? Wysyłanie wiadomości e-mail do rodziny, przyjaciół, kolegów, może Ci pomóc w rozprzestrzenieniu informacji o Twojej nowej stronie. E-mail nie musi być długi, wystarczy jeden lub dwa wiersze o stronie i link do niej.

Wysyłanie jednej zbiorowej wiadomości jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Warto jednak rozważyć wysłanie osobistego emaila do ludzi, którzy w danej branży, czy kręgu znajomych mają silną pozycję. Nawiązanie bardziej osobistego kontaktu z taką osobą może zaważyć na tym czy dana osoba będzie polecać Twoją stronę w swoim środowisku.

Wskazówka bonusowa: dodaj podpis do swojej wiadomości e-mail

Jeżeli jeszcze nie masz dodanego automatycznego podpisu do wysyłanych przez siebie wiadomości e-mail już najwyższy czas aby to zrobić! Daje Ci to także świetną okazję, aby promować swoją stronę przy każdym wysłanym mailu. Wystarczy że dodasz do swojego elektronicznego podpisu adres URL do swojej strony. Możesz także zamiast zwykłego linka dodać krótki i zabawny opis np: "Poznaj Charliego, najsłodszego psa na świecie, co tydzień nowe zdjęcia i posty. Sprawdź na www.CharliesAngel.SimpleSite.pl ". Jest to atrakcyjny sposób na promowanie swojej strony, który może sprawić, że jeszcze więcej ludzi będzie odwiedzać Twoją stronę.


3. Regularna aktywność na Twojej stronie = większa liczba odwiedzających

Be active on your website

Nie pozwól, aby Twoja strona internetowa była pozostawiona sama sobie. Upewnij się, że regularnie aktualizujesz swoją stronę i dodajesz nowe interesujące treści. Dzięki temu strona będzie bardziej interesująca i angażująca zarówno Twoich użytkowników jak i będzie miała lepszą pozycję w wyszukiwarkach.

Wskazówka bonusowa: Stawiaj sobie cele i ułóż plan treści zamieszczanych na stronie.

Codzienne dodawanie postów może spowodować, że Twoja strona będzie wyglądała chaotycznie i ciężko będzie się ją czytało odwiedzającym. Ustal pewne cele dla siebie np: Piszę coś nowego na swojej stronie raz w tygodniu albo raz w miesiącu... To zależy wyłącznie od Ciebie.

Nie ma potrzeby , abyś zmieniał całą stronę. Mała zmiana raz na jakiś czas pomoże Ci ożywić Twoją stronę. Wystarczy raz na jakiś czas dodać nowe zdjęcie, nowy produkt do Twojego e-sklepu czy napisać zabawny wpis.


Trade your links with other websites

Kolejnym świetnym sposobem na zwiększenie ruchu na swojej stronie jest wymiana linkami z innymi stronami o podobnej tematyce.

Wskazówka bonusowa: Bądź ekspertem w swoim temacie i poznaj innych pasjonatów

Poszukaj stron o podobnej tematyce do Twojej i zaproponuj wymianę linkami i wzajemne polecenie swoich stron internetowych.

Bardzo dobrze jest znać swoje miejsce w "hierarchii Internetu". Na przykład, jeśli jesteś właścicielem strony internetowej poświęconej hobby, szanse na to, że większa korporacyjna strona będzie się chciała zaangażować we współpracę z Tobą są małe. Musisz być sprytnym graczem i wyszukać blogi na tym samym poziomie jak twój. Masz większe szanse na sukces oraz promocję strony współpracując z sobie podobnymi parterami.


5. Udzielaj się w społeczności!

Use your social media channels

Serwisy społecznościowe w mediach, takie jak Facebook, Twitter i Instagram są na wagę złota, gdy chodzi o uzyskanie większego ruchu na stronie internetowej. Mogą one być nawet bardziej skuteczne niż wyszukiwarki, jeśli są stosowane w odpowiedni sposób. Przyzwyczaj się do postowania na swoich mediach społecznościowych za każdym razem gdy coś nowego dzieje się na Twojej stronie internetowej.

Wskazówka bonusowa: Bądź mądry i miej strategię co gdzie zamieszczasz

Zamiast przesłać zdjęcie lub filmik na Facebooka, umieść go na swojej stronie. Umieść zachęcający komentarz na Facebooku razem z linkiem do swojej strony i zachęcaj odwiedzających do polubienia Cię w mediach społecznościowych. Posty muszą być interesujące i istotne dla użytkowników, tak aby z chęcią dalej się nim dzielili!