Domena osobista


Idealnej nazwy domeny dla swojej strony internetowej

Czego należy być świadomym podczas wybierania idealnej nazwy domeny dla swojej strony internetowej

Nazwa domeny to świetny dodatek do Twojej strony SimpleSite. Nada ona Twojej stronie bardziej osobistego, profesjonalnego i unikalnego charakteru i ułatwi zapamiętanie Twojego unikalnego adresu zarówno Tobie jak i Twoim odwiedzającym.

Podczas zakupu nowej domeny należy pamiętać o kilku rzeczach. Poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat domen osobistych i rzeczy, na które trzeba mieć oko przy zakupie domeny na Twojej stroniee SimpleSite.

Nie masz jeszcze strony? Stwórz ją w kilku prostych krokach!

Co to jest Domena?

Nazwa domeny to nazwa Twojej strony w pasku adresu, która wyświetla sie odwiedzającym, np. www.twoja-strona.pl. Nazywa się ją również domeną osobistą.

Jeśli nie zamówiłeś jeszcze osobistej subdomenie dla swojej strony SimpleSite, Twoja strona zostanie umieszczona w subdomenie zawierającej domenę SimpleSite, czyli np. www.twoja-strona.SimpleSite.pl.

ZALETY POSIADANIA WŁASNEJ DOMENY

Posiadanie własnej domeny ma kilka zalet:

1) Twoim odwiedzającym będzie łatwiej zapamiętać adres Twojej strony,

2) Szanse pojawienia sie Twojej strony w wynikach wyszukiwania znacznie wzrosną,

3) Twoja strona będzie wyglądać bardziej profesjonalnie,

4) Twoja marka będzie silniejsza i lepiej chroniona,

5) Będziesz mieć możliwość utworzenia własnego adresu e-mail twoje-nazwisko@twoja-strona.com dzięki pomysłowemu kreatorowi adresów e-mail SimpleSite.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZĄ NAZWĘ DOMENY

Nazwa Twojej domeny powinna być taka sama jak nazwa Twojej marki, lub powinna odzwierciedlać cel Twojej strony. Ważne jest, by wybrać nazwę łatwą do zapamiętania. Powinna być wystarczająco unikalna, aby nie mylić jej z innymi markami lub stronami, ale nadal wystarczająco logiczna, by ludzie wiedzieli, czego spodziewać sie po Twojej stronie.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej domeny, zapoznaj się z artykułem na blogu SimpleSite: 6 rzeczy, o których należy pamiętać podczas wyboru odpowiedniej domeny dla Twojej strony internetowej.

ZAMÓW NAZWĘ DOMENY, KTÓRA BĘDZIE INNA NIŻ TWOJA NAZWA UŻYTKOWNIKA W SimpleSite

Możliwe jest zamówienie nazwy domeny innej niż Twoja nazwa użytkownika w SimpleSite. Aby to zrobić, przejdź do strony, z której chcesz zamówić domenę, kliknij na sugerowane nazwy domeny i wpisz własną. Uwaga: nazwy domen nie rozróżniają między wielkimi i małymi literami, więc nie jest możliwe utworzenie nazwy z wielkimi literami. Podczas rejestracji domeny niemożliwe jest także zastosowanie spacji lub znaków specjalnych.

Możesz wypróbować różne kombinacje dla swojej nazwy, aby zobaczyć, które z nich są dostępne. Kiedy juz wybierzesz preferowaną nazwę, kliknij „Kup tę domenę”.

JEŚLI WYBRANA PRZEZ CIEBIE DOMENA JEST JUŻ ZAJĘTA

Jeżeli nazwa domeny, którą sobie wybrałeś jest juz zajęta, spróbuj dodać do niej słowo, które będzie miało sens w kontekście Twojej strony.

Na przykład, jeżeli masz własny bar, który nazwałeś Hawana, możesz wybrać domenę barhawana.pl albo hawanabar.pl, zamiast hawana.pl.

Możesz również kupić tą samą nazwę ale z innym rozszerzeniem domeny (.com/, .net/, .org, /.info/, .biz), np. Hawana.net albo barhawana.net.

NAZWY DOMEN SĄ OSTATECZNE

Po zamówieniu nazwy domeny, nie będziesz mógł jej juz zmienić. Otrzymasz taką domenę, jaką sam wpisałeś, dlatego pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić, czy nie popełniłeś literówki przed dokonaniem zakupu. SimpleSite nie sprawdza, czy w nazwie domeny są błędy, a jeśli w przyszłości będziesz chciał ją zmienić, będziesz musiał kupić zupełnie nową domenę.

W przypadku potrzeby zmiany nazwy domeny, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem customerservice@SimpleSite.pl. Nasz zespół z radością pomoże Ci przy wprowadzaniu wszelkich zmian w Twojej nazwie domeny.

PRZENIEŚ SWOJĄ OBECNĄ DOMENĘ DO SimpleSite

Możesz przenieść swoją istniejąca już domenę od innego dostawcy na swoją stronę SimpleSite. Samo przeniesienie jest darmowe, jednak pamiętaj, ze jeśli posiadasz subskrypcję podstawową i zechcesz przenieść do nas swoją domenę, Twoja subskrypcja zostanie podniesiona do wersji PRO.

Skontaktuj sie z naszym działem obsługi klienta, jeśli chcesz przenieść istniejąca domenę do SimpleSite.

POPRAWNE WPISYWANIE SWOJEGO NUMERU TELEFONU PODCZAS ZAMAWIANIA DOMENYy

Przy zamawianiu domeny będziesz musiał podać swój numer telefonu w tzw. formacie E164a. Oznacza to, że swój numer telefonu musisz wpisać z międzynarodowym numerem kierunkowym bez zera, pustego miejsca ani znaku „+”.

Na przykład, dla osoby mieszkającej w Polsce międzynarodowy numer kierunkowy to 48, a wiec Polski numer telefonu w formacie E164a może wyglądać tak: 48987654321 (gdzie 7654321 to numer telefonu używany na terenie Polski, a 98 to numer kierunkowy danego miasta).

Jeśli pojawią sie dwa pola, w pierwszym z nich wpisz międzynarodowy numer kierunkowy swojego kraju, a w drugim numer telefonu, tak jak pokazano na obrazku poniżej.

Numeru

Pamiętaj, ze numer telefonu nie może zawierać więcej niż 12 cyfr – łącznie z międzynarodowym numerem kierunkowym.