Stwórz bloga

Tips for a great blog

4 proste rady, które pomogą Ci odnieść sukces w pisaniu bloga

Być może masz już bardzo dobry pomysł na swojego bloga. A może dopiero stawiasz pierwsze kroki w blogowym świecie. Tak czy inaczej, poniższe cztery wskazówki szybko pomogą Ci stworzyć świetny blog! Nie masz jeszcze bloga? Stwórz je w zaledwie kilku prostych krokach!1. Znajdź swój cel

Lightbulb - find your blog's focus

Po co piszę bloga? Zadaj sobie to pytanie przed rozpoczęciem pisania. Odpowiadając na nie znajdziesz motywację. Czy Twój blog ma być osobistym dziennikiem? A może chcesz zaprezentować swoje hobby? Czy blog to tylko dodatek do strony czy chcesz skupić się tylko na nim? Możesz również stworzyć bloga, który obraca się wokół wymiany wiedzy i wyrażania opinii. Cokolwiek zdecydujesz, musi tym kierować pasja. To pozwoli Ci zabłysnąć i być autentycznym na swoim blogu i sprawi, że czytający będą chętnie wracać do czytania Twojej strony.

2. Napisz przyciągające wzrok nagłówki

Newspaper - come up with catching headlines

Nagłówki są pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę czytelnicy przeglądający Twoje posty. Jeśli masz dużo tekstów na swoim blogu SimpleSite to czytelnicy przeglądający Twoją stronę najpierw skupią się właśnie na nich i zdecydują czy warto dalej czytać Twojego bloga! Upewnij się, że Twoje nagłówki są interesujące. Wzbudź ich ciekawość! W tym celu polecamy, aby nagłówki były krótkie i na temat. Pozytywne przymiotniki takie jak "wielki", "super" i "niesamowite" potrafią naprawę przykuć uwagę (Dodatkowa wskazówka: sprawdź inne blogi i zainspiruj się ich chwytliwymi nagłówkami).

3. Pisz Często

Keyboard - update your blog regularly

Regularne aktualizowanie bloga sprawia, że jest on o wiele bardziej dynamiczny dla Twoich czytelników. Dzięki blogowi SimpleSite łatwo i szybko możesz udostępnić nowe treści. Oprócz tekstu, możesz również dodawać zdjęcia, filmy, cytaty, wiersze i linki. Pomoże ci to ożywić i uatrakcyjnić bloga dla kolejnych odwiedzających. Wreszcie posty powinny być krótkie i na temat, aby zwiększyć czytelność. (Czytelnicy patrzą także na jakość danych postów!). W ten sposób o wiele łatwiej jest aktualizować bloga regularnie.4. Zaangażuj swoich użytkowników

Tablet - engage with your readers

Komentarze są doskonałym sposobem, aby podnieść aktywność bloga. SimpleSite daje Ci możliwość, aby odwiedzający mogli komentować Twojego bloga. Skorzystaj z tej opcji! Uzyskanie opinii na piśmie (co działa, a co nie) może być bezcenne. Zacznij dialog z czytelnikami, a może nawet podsuną Ci parę pomysłów i inspiracji do nowych wpisów na blogu. Zaangażowanie czytelników i autora pomaga utrzymać bloga i pomaga przyciągnąć nowych czytelników. Wskazówka: W SimpleSite jest funkcja powiadamiania czytelników z listy za pomocą emaila za każdym razem gdy napiszesz nowy wpis na blogu! Wystarczy zalogować się na stronie internetowej, i zlokalizować "Wyślij wiadomość" po prawej stronie.

Gotowy, aby odpalić cyber-długopis i zacząć pisać? Możesz mieć swój własny SimpleSite blog w zaledwie kilka kroków. Miłego blogowania!